ESKİŞEHİR

Pubg Çılgınlığı

12/02/2019 13:57 | 670

Evet ülkemizde ve dünyada bir oyun çılgınlığı başladı. Geçmişte online oyunlar bilgisayar üzerinde oynanırken, Pubg Mobile ile cep telefonlarına girdi. Oyunun  bilgisayar üzerinden oynanma imkanı mevcut. Grafik olarak oldukça çok iyi olmasına rağmen, günümüzde akıllı telefonlardaki uygulamalar ile hayat kolaylaşırken, Pubg bu duruma kayıtsız kalamadı. Aslında oyunun mimarı Tencent Gaming  güzel bir strateji uygulayarak oyuna erişimi kolaylaştırarak kullanıcı yelpazesini geliştirdi. Şimdilerde Pubg’den önce ne yapıyorsunuz sorusunu sorduğumuzda, Pubg’den önce hayat boştu diyen büyük bir kitle var. Erangel'ı komşu şehri ilan edip Gatka üzerine mani yapanlar dahi var. Bu çılgınlık nereye kadar sürer bilinmez ama akıllı telefonların şarj tutmama sorunu nedeniyle servislerde kuyruk oluşacağa benziyor :) Tek sorumlusu Pubg Mobile’dır bilesiniz

      Mobil telefon üzerinden oynalılan oyunda dilerseniz Facebook üzerinden bağlanarak, daha önce oyuna bağlantı sağlamış arkadaşlarınız ile oyun keyfini sürebilirsiniz. Karekterinizi ouyunda sergilediğiniz performansa oranla çıkan sandık, ve giyisiler ile kişişelleştirebilirsiniz. Giyisi ve ekipmanların tamamı ücretsiz olmayıp ücretli şekilde ekstra özel kostüm alabilir veya kulladığınız silaha beğendiğiniz tasarım ile güncelleyebilirsiniz. Mobil oyuna bilgisayar üzerinden de ulaşılabilme durumunun olduğunu hatırlatalım. Yalnız emülatör ile bağlantıdığınız sistem algılayarak başlangıçta uyarı vermektedir. Bu durum mobil oyunculara dezavantaj sağladığı için sadece mobil  oyuncular ile oynama şansınız düşmektedir. İlk dönemde Erangel haritasını sunan Tencent Games en son Vikendi ile harita sayısını dörde çıkartmıştır. 19 şubat güncellemesi ile sınırlı süreli olacak şekilde Eğlence modunda Zombiler ile savaşma imkanı vermiştir. Eğer oyuna yeni başladı iseniz önce hassasiyet ve kontrol ayarlarını en rahat edeceğiniz şekilde ayarlamanız size fayda sağlayacaktır. Daha sonra antrenman moduna geçiniz tüm silahları deneme şansınız olan modda örneğin bir M416 silahında hedefi şaşmaması adına holodan lazer nişangaha veya 2 ile 6x zoom özelliği ile dürbünle deneyin.

       Oyunda her silahın ayrıca eklentileri mevcut. Bu eklentileri silahta kullanmanız avantaj sağlayacaktır. Uzatmalı şarjör ile mermi kapasitesini 30'dan 40'a çıkarmanın yanı sıra, susuturucu ile rakiplerinizi sessizce saf dışı bırakarak yerinizi belli etmemeniz önemlidir. Haritada bulunan işaretlerde düşmanın bulunduğu yönü görecek zamanla bulunduğunuz alanın daraldığını fark edeceksiniz. Alan dışında kaldığınız sürece, enerjinizin düşecektir. İyi bir oyuncu silah yanı sıra kalkanından ilk yardım çantasına,  el bombasından enerji içeceğine kadar çantasına gerekli ekipmanları almalıdır. Bu durum oyunun sonuna doğru avantajlı konuma girmenizi sağlar. Kimi oyuncu pusu kimisi ise agresij tarzda oynamayı sever. En iyi ekipmanlara sahip olmanız sizi en iyi oyuncu yapmaz. Oyunda taktik ve strateji de gereklidir. Oyuna kendinizi ciddi kaptırmadan zevk alamaya bakın. İyi eğlenceler.

Yorumlar


Hiç yorum yok! İlk yorumu yapmak ister misiniz?
Yorum yaz