ESKİŞEHİR

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır, Üye Olunur.

02/02/2021 13:55 | 393

Merhabalar, bu yazımda yeni nesil trendlerden olan Clubhouse nedir ne işe yarar nasıl üye olunur bunlardan bilgi vermeye çalışacağım. Şirke Paul Davison ve Ronan Seth tarafından kurulmuş ve çok yeni olmasına rağmen 2021 yılı itibariyle 1 Milyar dolar değere ulaşmış bir platformdur.

En son Elon Musk konuşmasında ciddi yığılma yaşanmıştı. Burada Elon Musk gibi çok ünlü olmanıza gerek yok. Herkes burada konuşma yapabiliyor. Kullanıcıların ilk izlenimleri arasında arayüzün kullanıcı dostu olduğu belirtiliyor. Yazmak yerine sesli iletişimi tekrar gündeme taşımış uygulamada kullanıcılar sohbet odalarında karşılıklı olarak birbirlerine ses kaydı ulaştırabiliyor. Sohbet odalarının tamamının bir konusu var. Bir sohbet odası sahibi iseniz ayrıca moderatörde oluyorsunuz. Moderatör sohbet odasındaki kullanıcılara konuşma izni veriyor. Konuşmak isteyen kişi izin talebi gönderiyor. Uygulama takma isim oluşturmanıza müsade etmiyor. Genel kurallar içerisinde ses kayıtlarında taciz, nefret suçu tabiki de yasak.

Önümüzdeki dönemde popülerliğinin artacağı tahmin edilmekte olup Ülkemizde de kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak Bu platforma üye olsanızda sistem sizi beklemeye alıyor. Direk üye olur olmaz faydalanamıyorsunuz. Bunun için Clubhose'a üye olan bir kişinin davetiyesi gerekiyor. Bence bu bir pazarlama taktiği. Gmail'de ilk dönemlerde bu davetiye kısmını kullanıyordu. Her mail sahibinin 50 davetiye hakkı vardı. Popülerliğinin artması ile gelecek neler gösterir bekleyip göreceğiz.

Yorumlar


Hiç yorum yok! İlk yorumu yapmak ister misiniz?
Yorum yaz