ESKİŞEHİR

İmplant Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

05/02/2019 10:19 | 620

   En önemlisi doktor seçimidir. İlgili alanın implanta ihtiyaç olup olmadığı yanı sıra tedavi edilecek alanında implant için uygun olup olmadığının tespiti çok önemlidir. Günümüzde ticari kaygılar nedeniyle örneğin diş eti tedavisi gereken yere implant önerisinde bulunabilir. Diş eti problemlerinde, diş etinin zamanla çekilmesiyle dişlerde önce sallanma ardından dişlerde kayba neden olmaktadır. İmplant alanında bilgili, becerili ve tecrübeli bir hekim size ağrısız bir işlem sağlayacaktır. O yüzden doktor seçiminiz bu yolda en önemli etkendir.

Diğer konu ise yurt içi ve yurt dışında birçok implant sistemi vardır. İmplantta ana malzeme ise titanyumdur. Titanyum ise doğada bulunur. İmalathaneler ise bu madeni kendi şartlarına göre işleyip satışa sunuyorlar. O yüzden implantın ne ile kaplandığı çok önemlidir. Şuana kadar birçok özel maddeler ile kaplanan implantın ömrü malzeme ne kadar kaliteli ise bulunduğu yerde çok uzun süre kalabiliyor. Kendi alanında ismini kanıtlamış sertifikalı ürünler kullanılmalıdır. İmplanttın diş kemiğine girişi, yivlerin bulunduğu yer ve şekli ise diğer önemli bir hususdur. Yapılan implantların uzun ömürlü olması içinde gereken bakıma oldukça özen gösterilmeli, temizliği düzenli yapılmalıdır. Gerekli bakımın yapılmaması durumunda kıralmalara varacak hasarlara neden olabilirsiniz.

Bazı durumlarda ilgili alan tedaviyi kabul etmemekte olup implant yapılamamaktadır. Ekstra kemik tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır. O yüzden bu yola çıkmadan önce bu husuları dikkate almanız önemle gerekmektedir. Unutmayın her insan önce kendi doktorudur. 

Sağlıkla kalın.
 

Yorumlar


Hiç yorum yok! İlk yorumu yapmak ister misiniz?
Yorum yaz